• Type:
  • Genre:
  • Duration:
  • Average Rating:

Граждани от Свищов създадоха кът пред сградата на читалището в почит към Кирил Маричков

Специален кът за почит към големия български певец, музикант и композитор-Кирил Маричков, е обособен пред сградата на Първо българско народно читалище (ПБНЧ) „Еленка и Кирил Д. Аврамови – 1856“ в Свищов. Той е създаден по инициатива на граждани и е направен със съгласуване на Община Свищов, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация.
Мястото е предназначено за поднасяне на цветя в памет на Кирил Маричков и всеки, който има желание, но няма възможност да пътува до София за поклонението му на 15 октомври, може да поднесе цветя пред сградата на читалището. 
Избраното местоположение не е случайно, защото сградата на свищовското читалище е единствената в града, проектирана от дядото на Кирил Маричков – арх. Киро Маричков, съобщи за БТА секретарят на читалището Геновева Танчовска. Ние се гордеем с красотата на това архитектурно творение, допълни тя.
На 15 октомври, освен с цветя, Свищов ще изпрати Кирил Маричков към небесната му сцена с негови записи, които ще звучат в Централната градска градина, която се намира до свищовското читалище, посочи още Геновева Танчовска.
Кирил Маричков си отиде вечерта на 11 октомври, в село Селановци, община Оряхово, област Враца, където трябваше да има концерт. На 30 октомври роденият в София музикант трябваше да навърши 80 години.

Previous Post

Шофьорите в Бургаска област стават все по-дисциплинирани, отчете Областната дирекция на МВР

Next Post

Паметта за Ванга трябва да остане, каза писателката Жени Костадинова, която днес представи нова книга, посветена на българската пророчица

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


Scroll to top
Използваме "бисквитки", за да персонализираме съдържанието и рекламите, да предоставяме функции на социалните медии и да анализираме трафика си. Също така споделяме информация за използването на нашия сайт с нашите партньори в социалните медии, рекламата и анализа. Виж още
Приеми