• Type:
  • Genre:
  • Duration:
  • Average Rating:

Министър Галин Цоков откри образователен форум в Габрово

Министърът на образованието проф. д-р Галин Цоков откри форум на тема „Секторен подход в професионалното образование и обучение: същност на реформите за развитие на уменията“ в Габрово. Събитието се провежда в Националния музей на образованието. 
Във форума участват университетски преподаватели, представители на бизнеса и професионални гимназии. Инициативите са в рамките на проект „Модернизиране на професионалното образование и обучение“, съфинансиран от Европейския съюз.
„Това, което свързва темите, които са залегнали в този форум, първо е емблематичното място, на което се намираме. В град Габрово сме, градът, в който се е зародила българската индустрия, в който се е реализирало професионалното образование и това е една добра връзка между традиции, между настоящето, включително и това, което се реализира в този проект, и бъдещето. Стигаме до важността на професионалното обучение, което изгражда в пълна степен уменията на децата“, каза при откриването на събитието министър Галин Цоков. 
По-късно министър Цоков ще открие изложение на професиите в Габрово на площад „Възраждане“. 17 училища от региона ще демонстрират умения по професиите, които изучават и различни продукти, разработени от тях.
Проф. Цоков ще наблюдава и открит урок на ученици от Националната Априловска гимназия на тема „Просветно дело през Възраждането“. 
Днес се отбелязва и 50-годишнината от създаването на Националния музей на образованието. В него се съхраняват документи за българското учебно дело, учебници и помощна литература, ученически и училищни пособия и помагала, снимки, облекла и лични вещи на ученици и учители, училищна символика, песни и музикални инструменти, педагогическа литература и др. Музейният фонд наброява над 75 000 архивни единици.
 

Previous Post

До няколко дни ще започне поетапното пускане на парното в Перник, съобщиха от топлофикационното дружество

Next Post

От Варненския исторически музей настояват местната власт да им осигури помещения за реставрационни ателиета

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *


Scroll to top
Използваме "бисквитки", за да персонализираме съдържанието и рекламите, да предоставяме функции на социалните медии и да анализираме трафика си. Също така споделяме информация за използването на нашия сайт с нашите партньори в социалните медии, рекламата и анализа. Виж още
Приеми